Udana ofensywa lustrzana

Kolejne lustro drogowe stanie na wyjeździe z ulicy Ratajczaka

Przy ulicy Hotelowej oraz wyjeździe z ulic 3 Maja i Miętowej stanęły lustra drogowe. Kolejne pojawi się przy ul. Ratajczaka. To efekt zabiegów miejskiego radnego Marcina Magiera.
Przed kilkoma tygodniami na łamach nowego tygodnia pisaliśmy o „lustrzanej ofensywie” radnego Marcina Magiera (klub radnych burmistrza Waldemara Jaksona), który postulował o ustawienie luster drogowych na kilku skrzyżowaniach w mieście, na których jest utrudniona widoczność.


– Akcja została zainicjowana przez mieszkańców Świdnika, którzy na łamach Facebooka zwrócili się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie poprawy widoczności na wyjeździe przy ul. Armii Krajowej. Wspólnie z władzami powiatu podjęliśmy działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie, przeprowadziliśmy wizję lokalną, podczas której została podjęta decyzja o instalacji lustra drogowego.

Efektem inicjatywy były kolejne zgłoszenia od mieszkańców w sprawie problemów z wyjazdem przy innych ulicach. Postanowiłem przeanalizować każdą sytuację oddzielnie i w przypadku potwierdzenia zasadności podjęcia działań, przygotować odpowiednie wnioski do władz Świdnika – mówił radny Magier.

Efektem działań radnego są m.in. lustra drogowe, które niedawno ustawiono przy ulicy Hotelowej, wyjeździe z ul. 3 Maja oraz Miętowej. Takie lustro przydałoby się również na ul. Ratajczaka przy wyjeździe spod bloków nr 1 i 3. Interpelację w tej sprawie radny Magier zgłosił wspólnie z inną radną z klubu burmistrza Waldemara Jaksona, Katarzyną Denis.

– Widoczność ograniczona jest tam przez parkujące pojazdy, a problem nasila się w godzinach porannych i popołudniowych, gdy większość miejsc postojowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Ratajczaka jest zajęta. Zdaniem mieszkańców problem można rozwiązać właśnie poprzez instalację lustra drogowego, które zapewni pokrycie martwych stref i umożliwi kierowcom bezpieczny wyjazd – mówi radny.

W odpowiedzi na tę interpelację Urząd Miasta wyjaśnia, że jest możliwość instalacji lustra we wskazanym miejscu. Zostanie ono zamontowane po zatwierdzeniu przez powiat zmiany organizacji ruchu. Jego koszt to ok. 1,9 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here