Udany debiut Skorupskiego

SPS EKO RÓŻANKA – GRANICA DOROHUSK 6:2 (1:1)
1:0 – Romaniuk (25), 1:1 – Świderski (35), 2:1 – Skorupski (54), 3:1 – Skorupski (66 karny), 4:1 – Romaniuk (70), 5:1 – Magdysh (80), 5:2 – Świderski (85), 6:2 – E. Mikulski (89).
SPS EKO: Witkowski – Łobko (55 Piotrowski), Żakowski, Sobów, Kruk, M. Gołąb (85 K. Mikulski), Jankowski, Magdysh, J. Gołąb (70 Chwedoruk), Skorupski (75 E. Mikulski), Romaniuk. Trener – Sławomir Skorupski.
GRANICA: Kopeć (22 W. Ruszkiewicz) – Kozak, Czępiński, Zwolak, Niemiec, Świderski, Swatek, Hawryluk (60 Furmanik), Zagoła, Bieniuk (75 Walczuk), A. Olender. Trener – Stanisław Cybulski.
Sędziowali: Gnaś oraz Siatka i Romanowski.
Twardy orzech do zgryzienia ma Stanisław Cybulski, który po spadku Granicy z IV ligi przejął zespół z Dorohuska. – W przerwie letniej z drużyną pożegnało się siedmiu podstawowych zawodników, praktycznie muszę wszystko poskładać od nowa – przyznaje Cybulski. Że Granica ma problem dobitnie było widać w starciu z SPS EKO. O ile jeszcze pierwsza połowa meczu w Różance była wyrównana, o tyle w drugiej odsłonie goście zupełnie opadli z sił i gospodarze wbili im aż 5 goli. – Byliśmy cierpliwi, czekaliśmy na odpowiedni moment by przycisnąć i w końcu rywal pękł – mówi Sławomir Skorupski, dla którego był to oficjalny debiut na ławce trenerskiej SPS Eko. Były piłkarz m.in. Startu Krasnystaw przyznał, że miał w niedzielę tremę. – Dużo mniejszą presję czuję, kiedy biegam za piłką, niż gdy kieruję drużyną. Na szczęście, na razie mogę łączyć obie te funkcje – opowiada. Skorupski nie dość, że dobrze ustawił taktycznie zespół do rywalizacji z Granicą, to jeszcze sam wbił jej dwie bramki i spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem EKO. – W drużynie panuje dobra atmosfera i to było dziś widać na boisku. Cieszy tak udany debiut w roli szkoleniowca – komentuje Skorupski. Zupełnie inne nastroje w zespole z Dorohuska. – Czeka nas bardzo dużo pracy. Kto wie, czy ta drużyna nie odpali dopiero po kilku kolejkach – podsumowuje Cybulski. (kg)