Udany debiut

Nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna – udowadniają to nauczycielki oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Przygotowane przez nie dzieci wystartowały w Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”, organizowanym przez Wydział Fizyki UAM w Poznaniu i zajęły trzecie miejsce.

Ogólnopolski Festiwal „Nauki Przyrodnicze na Scenie” to część większego projektu pod nazwą „Science on Stage Europe”. Gromadzi on nauczycieli przedmiotów ścisłych i służy wymianie pomysłów oraz koncepcji nauczania. W jego ramach obywają się również konkursy adresowane do szkół.

W tym roku po raz pierwszy wzięli w nim udział reprezentanci oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Przygotowana przez nauczycielki Annę Grabczak, Małgorzatę Głuch i Małgorzatę Szymkiewicz-Jóźwik grupa przedszkolaków zajęła III miejsce w kategorii „Nauka dla najmłodszych”.

Projekt „O powstaniu Wszechświata – pierwsza wielka lekcja Montessorii” został doceniony przez jury konkursowe m.in za ciekawe zilustrowanie  Wielkiego Wybuchu i użycie techniki treningu mentalnego i ćwiczeń wyobrażeniowych, które nie tylko dzieciom, ale również dorosłym pomagają zrozumieć trudne pojęcia.
(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here