Udany powrót trenera Kwietnia

START KRASNYSTAW – HETMAN ŻÓŁKIEWKA 4:2 (0:0)

0:1 – Widz (53), 1:1 – K. Sawa (58), 2:1 – Szponar (60), 2:2 – Rycerz (62 karny), 3:2 – Niedrowski (63), 4:2 – Kondraciuk (90).

START: Skrzypa – Florek (70 Patyk), Lenard, Saj, Niedrowski, Dworucha, Wójtowicz (55 Kowalski), Chariasz, Szponar (85 Kondraciuk), Sołdecki (75 Frącek), Sawa. Trener – Marek Kwiecień.

HETMAN: Ścibak – Gieleta, Wanielista, Widz, Zielonka (86 Zaborski), Krzysztoń (86 Śliwa), Puchala (46 Basiak), Rycerz (70 D. Maksymowicz), B. Maksymowicz (41 Hojda), Więczkowski, Dąbrowski. Trener – Piotr Kapłon.

Po kilku latach przerwy na ławce trenerskiej Startu ponownie zasiadł Marek Kwiecień. Powrót okazał się udany, jego zespół po ciekawym meczu w derbach powiatu ograł Hetmana Żółkiewka. Prawdziwe emocje kibice w Krasnymstawie przeżyli dopiero w drugiej połowie. Najpierw goście wyszli na prowadzenie, ale odpowiedź Startu była piorunująca. Po asyście Sołdeckiego do siatki trafił doświadczony Krystian Sawa.

Gospodarze poszli za ciosem i po dośrodkowaniu Sawy z wolnego Marek Szponar dał miejscowym drugiego gola. Dwie minuty później stadion zamarł, bo z karnego do remisu doprowadził Michał Rycerz. Ale Start znów szybko wstał z kolan i po minucie ponownie prowadził. Z rożnego dośrodkował Daniel Chariasz, a Bartosz Niedrowski główką strzelił trzeciego gola. Hetman ruszył odrabiać straty, co w samej końcówce wykorzystali miejscowi. Po kontrataku wynik spotkania ustalił Kondraciuk. (r)