Udany start pięściarzy Olimpu

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Udany start zanotowali zawodnicy Olimpu Chełm.


W Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało trzech zawodników Olimpu – Marek Tołyż, Arkadiusz Tołyż i Igor Rondoś, kadeci z roczników 2005-2006. Marek Tołyż w wadze 54 kg zajął pierwsze miejsce i awansował do finału OOM. Co ciekawe sukces odniósł bez walki bo jego przeciwnik nie wszedł do ringu. – Marek jest brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzików z roku 2020. Być może to wystraszyło jego rywala – mówi Józef Radziewicz, trener Olimpu Chełm.

Arkadiusz Tołyż walczył w wadze 57 kg z Karolem Pawlikiem z Rushh Kielce. – Walka była wyrównana, obaj zawodnicy walczyli dobrze technicznie. Sędziowie wytypowali zwycięstwo zawodnika z Kielc 3:0, co ciekawe cała trójka sędziów jest z Kielc – zauważa Radziewicz. Igor Rondoś boksował z zawodnikiem Ring Busko Zdrój Bartoszem Rasimskim, – Igor pokazał jak dobrym jest zawodnikiem. W pierwszej rundzie zdemolował rywala.

Trener z Buska nie wpuścił swojego zawodnika na drugą rundę bojąc się nokautu – mówi trener Olimpu i jednocześnie trener kadry wojewódzkiej bokserów-kadetów. Pod okiem Radziewicza do finału OMM awansowali oprócz Marka Tołyża i Igora Rondosia z Olimpu, dwaj zawodnicy Boxing Lublin i po jednym z Hetmana Zamość, Starej Szkoły Boksu Lublin i jeden bokser niezrzeszony z Lublina. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here