Uderzył w drzewo i zginął na miejscu

Kolejny tragiczny wypadek, w którym zginął motocyklista. Na ul. Kolonia Krakowskie Przedmieście w Krasnymstawie 46-letni mieszkaniec miasta na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie. Zginął na miejscu. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy to już trzeci wypadek z udziałem motocyklisty i drugi ze skutkiem śmiertelnym.

To była tragiczna środa (29 lipca) na drogach Krasnegostawu. Około godz. 9.00 dyżurny krasnostawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na ul. Kolonia Krakowskie Przedmieście. Funkcjonariusze z drogówki na miejscu ustalili, że na łuku drogi motocyklista nagle zjechał na pobocze, nie zapanował nad maszyną i uderzył w drzewo. 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Krasnegostawu, na skutek doznanych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają krasnostawska policja i prokuratura.

Ponieważ nie był to pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w ostatnim czasie policjanci z Krasnegostawu apelują do amatorów jazdy jednośladem o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa. – Pamiętajmy, że motocyklistów podobnie jak rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy od ich rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania techniki jazdy do prędkości i warunków panujących na drodze – podkreśla komisarz Piotr Wasilewski, zastępujący oficera prasowego krasnostawskiej komendy.

Przypomnijmy, że 12 czerwca w Krasnymstawie na ul. Lwowskiej doszło do pierwszego w tym roku tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty. Skręcający w lewo 19-letni kierowca Audi nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z motocyklem, którym jechał 28-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, ale pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Z kolei 23 lipca w Zakręciu doszło do zderzenia VW Passata, którym kierował 49-latek z Krasnegostawu z motocyklistą, 33-letnim mieszkańcem Lublina. Kierowca jednośladu przytomny został przetransportowany śmigłowcem do jednego z lubelskich szpitali.

Motocykliści bardzo często urządzają sobie również rajdy, nie zwracając uwagi zarówno na innych kierowców, jak też warunki na drodze. Rozwijają nadmierne prędkości, które później są przyczyną niejednego tragicznego wypadku… (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here