Udostępnią po remoncie

Najpóźniej od września pasażerowie znów będą mogli korzystać z toalety na dworcu kolejowym Świdnik-Miasto. Najpierw pomieszczenie musi jednak przejść remont bo zostało zniszczone przez wandali.


Przed tygodniem pisaliśmy o skargach pasażerów na niedziałającą od kilku tygodni toaletę przy dworcu kolejowym Świdnik-Miasto. – Kilka dni temu czekałam na pociąg na stacji Świdnik-Miasto. Miałam do odjazdu jeszcze parę minut i chciałam skorzystać z toalety. Niestety. Na drzwiach wywieszono tabliczkę, że jest nieczynna. Nie wiem, być może to z powodu jakiejś awarii, ale powinni przynajmniej w zastępstwie postawić przenośną toaletę. Miejsca na nią tu nie brakuje – skarżyła się nam przed tygodnia jedna z czytelniczek.

Uwagi te przesłaliśmy do Biura Prasowego PKP. Niestety do piątku odpowiedzi się nie doczekaliśmy. Otrzymaliśmy ją za to w ubiegły poniedziałek, 20 sierpnia. Jak wyjaśnia Katarzyna Grzduk, z Biura Prasowego PKP, toaletę zamknięto po tym, jak została zdewastowana. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie będą mogli z niej korzystać dopiero po planowanej gruntownej przebudowie dworca. WC ma być udostępnione jeszcze w tym tygodniu po wykonaniu koniecznych prac remontowych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here