Udrożnimy kanalizację na Czecha

Miasto obiecuje wykonanie dodatkowych studzienek kanalizacji deszczowej na ulicy Czecha, gdzie po większych opadach deszczu teraz zalewa posesje. To efekt interpelacji, jaką w tej sprawie w styczniu złożył radny Robert Syryjczyk.


O interwencję w tej sprawie prosili go mieszkańcy, którzy od dawna borykali się z tym problemem, ale ratusz na ich skargi nie reagował. Tymczasem każdy większy deszcz powodował zalewanie posesji przy ul. Czecha nr 7, 9, 11 i 13, a ludzie, by uchronić się przed zalaniem i wdzieraniem się wody do garaży, musieli ustawiać prowizoryczne zapory. Odpowiadając na interpelację radnego Syryjczyka, burmistrz zapewnił, że miasto planuje wykonanie na ul. Czecha dodatkowych wpustów deszczowych. – W najbliższym czasie przedstawimy Radzie Miasta Świdnik propozycję wprowadzenia do budżetu tego zadania inwestycyjnego – zapowiada burmistrz Waldemar Jakson.

Robert Syryjczyk nie kryje zadowolenia z takiej odpowiedzi, ale, jak zaznacza, uzna, że jego interwencja faktycznie odniosła skutek, dopiero wtedy, jak inwestycja faktycznie znajdzie się w budżecie i zacznie być realizowana.

– Wolę nie chwalić dnia przed zachodem słońca. W ubiegłym roku, kiedy interpelowałem w sprawie budowy chodników przy skrzyżowaniu ul. Olimpijczyków i ul. B. Czecha, też dostałem zapewnienie, że zostaną one wykonane do końca 2019 roku, bo w budżecie są przewidziane na to środki i miasto już nawet ogłosiło przetarg na ich wykonanie. Tymczasem chodników nie ma do dziś, a z urzędu nie dostaliśmy żadnej informacji, co jest tego przyczyną – mówi Robert Syryjczyk (KO). – Dlatego i z ogłoszeniem sukcesu w sprawie udrożnieniem kanalizacji deszczowej na ulicy Czecha wolę się wstrzymać do czasu, aż rozpoczną się konkretne prace.

Jak dodaje radny, problem z zalewaniem przez deszczówkę posesji przy ul. Czecha okazuje się nie jedynym takim przypadkiem na tym osiedlu.

– Po ukazaniu się w „Nowym Tygodniu” artykułu o mojej interpelacji w sprawie zalewanie domów przy ul. Czecha dostałem kolejne sygnały w podobnej sprawie tym razem z ulicy Olimpijczyków, gdzie mieszkańcy proszą bezskutecznie ratusz o pomoc od 2007 roku – mówi Syryjczyk, dodając, że skoro miasto deklaruje, że rozwiąże problem przy ul. Czecha, to przy okazji może uwzględniłoby prośby również mieszkańców ul. Olimpijczyków. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here