Ugościli mistrzów

Siatkarze Resovii pozują do zdjęcia z uczniami „siódemki”

Odwiedzili nas przez przypadek, ale wygląda na to, że miło będą wspominać tę wizytę. Mowa o siatkarzach ekstraklasowej Asseco Resovii, którzy w drodze na mecz do Biełgorodu zmuszeni byli awaryjnie lądować w Świdniku. Niespodziewanymi gośćmi zajął się MKS Avia Świdnik, organizując wspólny trening.


Na świdnickim lotnisku w poniedziałek po południu wylądował samolot z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarze jednej z najlepszych siatkarskich drużyn w kraju lecieli do rosyjskiego Biełgorodu, gdzie we wtorek, 13 marca, rozegrali pierwszy półfinałowy mecz Pucharu CEV. Lądowanie było konieczne ze względu na problemy techniczne samolotu. Przymusową przerwę w podróży rzeszowianie wykorzystali m.in. na trening. Zorganizować go pomogli: Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik, trener siatkarzy Sławomir Czarnecki i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7.
– Drugi trener Resovii zna się dobrze z trenerem Czarneckim i zapytał go, czy byłaby szansa, aby zawodnicy trochę potrenowali. Udało się zorganizować mały trening w hali sportowej SP nr 7. Udział w nim wzięli także nasi siatkarze. Była to też atrakcja dla uczniów, którzy mieli o tej porze zajęcia sportowe. To była naprawdę sympatyczna wizyta. Jak widać, kiedy się chce, można zorganizować trening, wykonując kilka połączeń telefonicznych – mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here