Ukarani na drodze

Przejście poza pasami, brak odblasków i nadmierna prędkość za kółkiem – za to w ciągu zaledwie jednej doby patrole chełmskiej „drogówki” wypisały aż kilkadziesiąt mandatów. – Pomimo prowadzonych akcji oraz licznych apeli o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wciąż dochodzi do zdarzeń z udziałem osób pieszych – przyznają chełmscy policjanci.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – pod takim hasłem odbyła się kolejna, poniedziałkowa (15 stycznia), akcja chełmskiej „drogówki”, której celem było zapobieganie wypadkom z udziałem pieszych i rowerzystów, a przy tym egzekwowanie prawa. Patrole skupiły uwagę na zachowanie kierowców i pieszych w pobliżu przejść, a także obowiązek noszenia po zmroku poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych. Efekt: 15 wypisanych mandatów dla pieszych i 30 dla kierowców.
– Najwięcej za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Wobec jednego kierującego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Pomimo prowadzonych akcji oraz licznych apeli o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wciąż dochodzi do zdarzeń z udziałem osób pieszych. W styczniu na terenie powiatu chełmskiego miały miejsce dwa wypadki z udziałem pieszych, na skutek których jedna osoba z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, a jedna zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego – przypomina podkom. Czyż. (pc)