Układają radę

Wojciech Adamowicz, Iwona Wołoszkiewicz i Tadeusz Starzyniec – to kandydaci na stanowisko przewodniczącego rady gminy Sawin. Wszyscy legitymują się doświadczeniem w radzie. Największe ma Starzyniec…

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory samorządowe w gminie Sawin. Dariusz Ćwir został wójtem gminy na kolejne pięć lat, a w nowo wybranej radzie znalazło się aż 14 radnych z komitetu wyborczego PiS. Choć od wyborów minęły dwa tygodnie, w Sawinie wciąż dużo mówi się o przegranych, Joannie Rzepeckiej i Hubercie Wicińskim. Mieszkańcy gminy, głosując na Ćwira i jego ludzi, pokazali, że mają już dosyć ciągłych kłótni w radzie i chcą, by radni w końcu zaczęli mówić jednym głosem.

Rzepecka, która w kadencji 2014-2018 pełniła funkcję przewodniczącej rady gminy, żegna się z pracą w samorządzie. Wiadomo, że stanowisko po niej obejmie ktoś z radnych z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. W grę rzekomo wchodzą trzy osoby: Wojciech Adamowicz, Iwona Wołoszkiewicz i Tadeusz Starzyniec. Wszyscy są obecnymi radnymi gminy, a najdłuższym stażem legitymuje się ten ostatni. Faworytem wydaje się jednak być Adamowicz, którego typowano na przewodniczącego jeszcze w obecnej kadencji, ale Dariuszowi Ćwirowi nie udało się zbudować większości w radzie.

– W poniedziałek 5 listopada spotkam się z nowymi radnymi i będziemy rozmawiać o podziale ról w radzie gminy – tłumaczy Dariusz Ćwir. – Na pewno doświadczenie w pracy w samorządzie będzie miało spore znaczenie przy obsadzie stanowiska przewodniczącego rady gminy, niemniej jednak każdy z nowo wybranych radnych pod względem merytorycznym jest przygotowany do pracy na rzecz gminy. (s)