Ukradł kilkadziesiąt tysięcy euro

Stróże prawa liczą na to, że publikacja portretu pamięciowego pomoże w złapaniu włamywacza. Jednocześnie apelują do wszystkich osób, które rozpoznają poszukiwanego, aby skontaktowały się z najbliższą jednostką policji lub bezpośrednio z miejską komendą.

Chełmscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło we wrześniu na os. Kościuszki (zgłoszenie wpłynęło do komendy 14 września). Jak wstępnie ustalono, sprawca wszedł przez drzwi balkonowe do mieszkania na parterze. Z zeznań świadków wynikało, że przed blok podjechał wówczas podejrzany bus, który z pewnością nie należy do żadnego z mieszkańców. Łupem włamywacza padła gotówka (kilkadziesiąt tysięcy euro) oraz złota biżuteria.

Policjantom udało się sporządzić portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy. Kilka dni temu opublikowali wizerunek, licząc na pomoc chełmian w ustaleniu jego personaliów. Osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod nr tel. 82 560 14 12, 82 82 560 14 64, bądź też numerem alarmowym 112. (pc)