Ukraińskie porachunki

Do 12 lat więzienia grozi Ukraińcowi, który na drodze pod Piaskami wyrzucił swojego rodaka z samochodu, pobił go i okradł. Sprawca został zatrzymany przez świdnickich policjantów następnego dnia w Warszawie. Decyzją sądu trafił do aresztu.


O napadzie mundurowych powiadomił pokrzywdzony, 48-letni Ukrainiec. Z jego relacji wynikało, że spotkany w stolicy rodak zgodził się za odpłatnością podwieźć go do Lwowa.

– Podczas podróży w kierunku granicy w pobliżu Piask kierowca wygonił poszkodowanego z samochodu, pobił go i zabrał blisko 5000 zł, część dokumentów wraz kartą bankomatową oraz telefon komórkowy – informuje podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. – Pokrzywdzony po odzyskaniu przytomności poszedł do najbliższych zabudowań i poprosił jednego z mieszkańców o powiadomienie Policji.

Świdniccy śledczy natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia namierzyli go i zatrzymali w Warszawie. 35-letni bandyta decyzją sądu został w ubiegły czwartek tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. JN