Ukryty magazyn pełen kontrabandy

7,5 tys. paczek papierosów z przemytu znaleźli operacyjni wywiadowcy w ukrytym magazynie, w rejonie targowiska przy ul. Ruskiej.


Przed tygodniem lubelscy policjanci prowadzili działania skierowane w handel nielegalną kontrabandą.

– Funkcjonariusze za cel postawili sobie kontrolę miejsc, gdzie papierosy mogą być ukrywane przed wprowadzeniem ich na lubelskie bazary. Sprawdzane były między innymi pojazdy widywane często w okolicy targowisk, tereny osiedli w centrum miasta oraz garaże. Podczas akcji operacyjni z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie natknęli się na jeden z garaży, który wzbudził ich podejrzenia. Wewnątrz znajdował się mężczyzna, który na widok policjantów stał się wyraźnie zdenerwowany.

Jak się szybko okazało 46-latek przygotowywał się do przepakowywania nielegalnych papierosów. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli ponad 7500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby prawie 190 tysięcy złotych.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru. (l)