Ulica Dziubińskiej czeka na remont

Wyremontowane zostaną dwa odcinki ulicy Heleny Dziubińskiej (boczna ul. Jana Kasprowicza).


Roboty obejmą też fragment ulicy Dojazdowej. Do Zarządu Dróg i Mostów, który ogłosił przetarg w tej sprawie, wpłynęły trzy oferty. Sporo wskazuje na to, że postępowanie uda się pomyślnie rozstrzygnąć. Wszystkie prace mają zostać wykonane do 1 czerwca tego roku.

Na realizację inwestycji urzędnicy zamierzają maksymalnie przeznaczyć 280 tysięcy złotych brutto. Do Zarządu Dróg i Mostów wpłynęły trzy oferty. Sporo wskazuje na to, że uda się wyłonić wykonawcę, bo najtańsza oferta, którą złożyło Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, opiewa na 267,5 tys. złotych. 300 tysięcy złotych zażyczyło sobie konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów oraz spółki Altor z Mińska Mazowieckiego. Najdroższą ofertę złożył pruszkowski Strabag, który zaproponował ponad 587 tysięcy złotych. Wszystkie firmy proponują 5-letni okres gwarancji. Na oficjalne rozstrzygnięcie przetargu musimy jeszcze poczekać.

Ulica Heleny Dziubińskiej (boczna ul. Jana Kasprowicza) ma zostać wyremontowana na odcinkach od posesji numer 1 do posesji nr 21 oraz od posesji numer 71 do skrzyżowania z ulicą Dojazdową. Oprócz remontu wspominanych odcinków ulicy Dziubińskiej w planie jest też remont odcinka ulicy Dojazdowej. Chodzi o fragment od posesji numer 2 do skrzyżowania z ul. Dziubińskiej. Wszystkie prace mają zostać wykonane do 1 czerwca tego roku.

Wykonawca będzie musiał „sporządzić dokumentację projektową w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy”, „wykonać roboty budowlane zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz zasadami i warunkami bhp” oraz sprawować tzw. nadzór autorski.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here