Ulica plus

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która wykona projekt budowy ulicy gen. Grota Roweckiego. Jeszcze w tym roku miasto chciałoby także wybudować tę ulicę.


W ubiegłym tygodniu świdnicki ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy ulicy gen. S. Roweckiego. Projekt ma dotyczyć budowy prawie 500-metrowego odcinka, zawierać koncepcję odprowadzenia wód deszczowych i budowy oświetlenia. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 29 marca.
Miasto chciałoby, aby w tym roku – oprócz dokumentacji – udało się również wykonać tę ulicę. Ratuszowi zależy na czasie, bo ulica Roweckiego będzie dojazdem do bloków, które powstaną w ramach Mieszkania Plus – rządowego programu, który zakłada budowę mieszkań pod wynajem, ale z możliwością nabycia ich na własność.
W ubiegłym roku Urząd Miasta ogłosił, że partnerem finansowym przedsięwzięcia będzie BGK Nieruchomości. W najbliższym czasie ma zostać powołana spółka, której zadaniem będzie budowa mieszkań. Miasto Świdnik będzie jednym z jej udziałowców.
– Prace prowadzące do powołania spółki trwają. BGK proceduje swoim tempem, a my go nie ponaglamy. Robimy swoje, a mamy, co robić. Uzbrajamy teren i przygotowujemy go pod budowę – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
W ramach Mieszkania Plus w Świdniku powstaną dwa bloki ze 108 mieszkaniami o powierzchni 30-70 mkw. Według wstępnych planów ich budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Chętnych na mieszkania nie brakuje. Do ratusza wpłynęło już ponad 400 podań. Przedstawiciele ratusza podkreślają jednak, że właściwy nabór chętnych na mieszkania będzie zorganizowany wtedy, kiedy ruszą prace budowlane. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here