Ulica rozkopana, a mieszkańcy się cieszą

Choć pogoda nie sprzyja drogowcom, przebudowa ulicy Kalinowszczyzna idzie zgodnie z planem

Od poniedziałku, 7 stycznia, na przebudowywanej ulicy Kalinowszczyzna obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. Są utrudnienia, ale mieszkańcy się cieszą, bo na remont tej ulicy czekali od dawna.


Starania okolicznych mieszkańców o przebudowę ul. Kalinowszczyzna trwały kilkanaście lat. Skarżyli się głównie na nierówną nawierzchnię. Jesienią ubiegłego roku udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę drogi.

W planach, oprócz wymiany nawierzchni, znalazły się m.in.: przebudowa skrzyżowań, przebudowa i budowa zjazdów na posesje, przebudowa i budowa chodników czy budowa zatok postojowych. Roboty wykonuje konsorcjum firm: Lider i Partner. Na ul. Kalinowszczyzna trwają prace związane z modernizacją sieci podziemnych. – Są prowadzone bardzo sprawnie – ocenia Adam Osiński, miejski radny klubu Krzysztofa Żuka, a do niedawna przewodniczący zarządu dzielnicy.

Od poniedziałku, 7 stycznia, na ul. Kalinowszczyzna obowiązuje nowa organizacja ruchu. – Wykonawca wyłączył z ruchu kilkudziesięciometrowy odcinek od miejsca tuż za skrzyżowaniem z al. Andersa w kierunku ul. Lwowskiej. Roboty będą realizowane na całej szerokości jezdni – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Na ul. Kalinowszczyzna utrzymany zostaje zakaz ruchu, który nie dotyczy już tylko dojazdu do posesji.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. (szczegóły niżej). Kolejne etapy prac przewidziane na okres zimowy będą polegać na „przesuwaniu się robót w kierunku ul. Lwowskiej i wyłączaniu z ruchu kolejnych odcinków o długości od około 50 do około 100 metrów”.

Grzegorz Rekiel

Objazdy:

Linie numer 1 i 22: (…) Mełgiewska – al. Tysiąclecia – Wodopojna/Lubartowska (…) – w obu kierunkach

Linia numer 2: (…) Turystyczna – Mełgiewska – al. Andersa – Lwowska – Plac Singera – al. Tysiąclecia (…) – w obu kierunkach

Linia numer 16: (… Koryznowej – Lwowska – Plac Singera – al. Unii Lubelskiej (…) – w kierunku ul. Wygodnej, bez zmian w kierunku Rudnika

W czasie trwania remontu nieczynne będą przystanki: „Kalinowszczyna 01”, „Kalinowszczyzna 04”, „Tatarska 01” i „Tatarska 02”. Dla linii nr 1 i 22 zostały wyznaczone tymczasowe przystanki na żądanie „Kalinowszczyzna II NŻ 01 i 02” (na ul. Mełgiewskiej, na wysokości stadionu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here