Ulice do odmalowania

Miasto zabiera się za odnowienie oznakowania poziomego świdnickich ulic. Zajmie się tym firma Eurodukt z Lublina, która zaproponowała najniższą cenę spośród trzech oferentów – niespełna 50 tys. złotych.


Drogowe znaki poziomowe w Świdniku wymagają odnowienia, dlatego w sierpniu ratusz ogłosił postępowanie na wyłonienie firmy, która zajmie się nie tylko ich bieżącym utrzymaniem, ale również malowaniem nowych. W ubiegłym tygodniu ratusz wybrał wykonawcę. Spośród trzech złożonych ofert najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Eurodukt z Lublina z kwotą 48,6 tys. zł. Na wykonanie prac ma ona czas do końca listopada. Jak zapewnia ratusz, kierowcy nie muszą obawiać się utrudnień w ruchu ani korków, bo roboty na drogach o największym natężeniu ruchu będą wykonywane w nocy albo poza godzinami szczytu.

– Chcemy poprawić komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, jeśli chodzi o poruszanie się po Świdniku. Nowe znaki chociażby pasy pojawią się w całym mieście – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju. JN