Uliczna kłótnia zakończona zarzutami

Świdniccy policjanci interweniowali w nocy na jednej z ulic miasta, gdzie zgłoszono kłótnię pomiędzy kobietą a mężczyzną. Na widok nadjeżdżającego radiowozu mężczyzna pobiegł do zaparkowanego w pobliżu auta i zaczął uciekać. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

W poprzedni weekend dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że na jednej z ulic Świdnika ma miejsce głośna kłótnia pomiędzy parą. Na miejsce został skierowany patrol policji. Kiedy mundurowi dojeżdżali na miejsce interwencji, mężczyzna biorący udział w zajściu pospiesznie wsiadł do zaparkowanego w pobliżu seata i próbował uciec. Kiedy ostatecznie policjanci zatrzymali mężczyznę, okazało się, że ma przy sobie narkotyki.

22-letni świdniczanin usłyszał trzy zarzuty: posiadania narkotyków, kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  (w)