Ultrasi z Krasnegostawu

Za nami kolejna edycja najdłuższego biegu ultra na Lubelszczyźnie „Ultraroztocze 2019”. Na starcie nie zabrakło mieszkańców Krasnegostawu.

Bieg rozgrywany był na czterech dystansach: 30, 60, 90 i 120 km. Trasa prowadziła przez najpiękniejsze zakątki Roztocza i łączyła cztery gminy: Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec oraz Józefów. Świetnie wypadli krasnostawianie. Na królewskim dystansie, 120 km, najlepszą wśród wszystkich pań (kategoria open) okazała się Anna Brzozowska (PKS Galopująca Soczewica), a Tomasz Marucha (DrużynaŻ) wygrał swoją kategorię wiekową.

Na dystansie 90 km trzecie miejsce w kat. open zajął Ireneusz Golec (Vege Runners), a Anna Czerniak (Vege Runners) wygrała swoją kategorię wiekową. Na dystansie 60 km Damian Antończak (Krasnystaw Biega) zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Pozostali mieszkańcy powiatu krasnostawskiego, którzy ukończyli imprezę to: Grzegorz Rycyk i Armand Brzozowski (120 km), Aleksandra Liśkiewicz, Marek Antończak, Włodzimierz Pawelec, Adrian Szufnara (60 km), Justyna Antończak, Alicja Brzozowska, Agnieszka Talarowska, Paweł Talarowski (30 km). (k, fot Magdalena Sedlak)