Ululane mamuśki

W ostatnim czasie świdniccy policjanci aż dwukrotnie musieli interweniować z powodu sprawowania opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych rodziców. Jeden przypadek miał miejsce w Piaskach, a drugi w Świdniku.


W piątek 16 lutego na numer świdnickiej komendy zadzwonił pracownik opieki społecznej i zaalarmował, że w miejscowości Piaski nietrzeźwi rodzice sprawują opiekę nad dziećmi. Patrol, który udał się na miejsce, potwierdził ten fakt. W domu z dziećmi znajdowała się 37-letnia matka. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dwójka jej dzieci w wieku 4 i 17 lat została przekazana pod opiekę ciotki.
Dwa dni później na policję zadzwonił ojciec, który odwiózł dzieci po widzeniu się z nimi. Miał je przekazać pod opiekę matki, ale zaniepokoił się, gdy wyczuł od niej woń alkoholu. Mundurowi wysłani na miejsce przebadali 27-letnią matkę na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał niemal 2,5 promila. Dzieci w wieku 4 i 6-lat zostały pod opieką trzeźwego opiekuna. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here