UMCS i Uniwersytet Medyczny w gronie najlepszych światowych uczelni

Co prawda daleko, ale są. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Medyczny, jako jedyne lubelskie uczelnie, znalazły się w światowym rankingu Center for World University Rankings 2021-2022, odpowiednio na 1496 i 1535 miejscu.

W klasyfikacji uwzględniono blisko 20 tysięcy szkół wyższych z całego świata, spośród których CWUR wybrało 2000 najlepszych. W tegorocznej klasyfikacji UMCS uplasował się na 1496 pozycji, zajmując tym samym 25 miejsce wśród uczelni polskich oraz najwyższą notę spośród uczelni z Polski Wschodniej. Na 1535 miejscu znalazł się jeszcze Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Wśród polskich uniwersytetów najwyższą – 376 lokatą – może pochwalić się Uniwersytet Jagielloński, o kilka oczek niżej sklasyfikowany został Uniwersytet Warszawski.

Czołowe miejsca w tegorocznym zestawieniu, podobnie jak w latach ubiegłych, zajęły: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Stanford University, University of Cambridge, University of Oxford.

Zestawienie CWUR bierze pod uwagę różne wskaźniki, m.in. jakość kształcenia, zatrudnienie absolwentów, jakość wydziału, wyniki badań i liczbę publikacji w branżowych czasopismach. Center for World University Rankings (CWUR) to wiodąca organizacja konsultingowa zapewniająca doradztwo w zakresie polityki, analizy strategicznej i usługi konsultingowe dla rządów i uniwersytetów w celu poprawy wyników nauczania oraz badań. CWUR publikuje autorytatywne globalne rankingi uniwersytetów, znane z obiektywizmu, przejrzystości i spójności. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here