UMCS już rekrutuje

Tuż przed świętami Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uruchomił Internetową Rejestrację Kandydatów na studia (IRK), która potrwa do 7 lipca br.


Wcześniej, bo do 23 czerwca, trzeba się rejestrować na kierunki, na których dodatkowo obowiązuje egzamin przed uczelnianą komisją. Chodzi o kierunki na Wydziale Artystycznym (grafika, edukacja artystyczna czy jazz i muzyka estradowa) oraz logopedii z audiologią na Wydziale Humanistycznym.
UMCS oferuje w tym roku kształcenie na 11 wydziałach w Lublinie i wydziale zamiejscowym w Puławach. Kandydaci na uczelnię mogą wybierać spośród 80 kierunków i ponad 250 specjalności. Na studiach podyplomowych do wyboru jest ponad 100 kierunków.
– Oferujemy również kształcenie z językiem wykładowym angielskim. Na wszystkich kierunkach i poziomach studiów łącznie w UMCS kształci się ok. 21,5 tys. studentów. Szczególnie cieszy wzrost zainteresowania naszą ofertą wśród studentów-cudzoziemców. Obecnie kształci się u nas 1600 obcokrajowców – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy uczelni. Wśród nowych kierunków są: technologie cyfrowe w animacji kultury (studia stacjonarne drugiego stopnia na Wydziale Humanistycznym), produkcja medialna (studia stacjonarne drugiego stopnia), studia wschodnie (studia stacjonarne pierwszego stopnia na Wydziale Politologii) i dwa nowe kierunki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki: matematyka w finansach (studia stacjonarne pierwszego stopnia), matematyka w finansach (studia stacjonarne drugiego stopnia). (EM.K.)