UMCS otwiera drzwi

6 marca Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi.


– Rozpoczynamy o godzinie 9 w budynku Wydziału Ekonomicznego (plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie). Zapraszamy również na wykłady, warsztaty oraz pokazy, które będą się odbywać na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych – informuje Magdalena Drwal, główny koordynator wydarzenia.

Na uczniów czeka sześć specjalnych stref tematycznych, m.in.: strefa edukacji z pełną ofertą kształcenia. W strefie studenta zainteresowani zobaczą, co się dzieje poza salą wykładową i jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano m.in.: prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekają także pokazy, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji będzie także zwiedzanie planetarium.

Strefa HI-TECH pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Grupa Edukacja 3.0 zaprezentuje zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką czy programowaniem VR. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach. W strefie rozwoju kompetencji odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których nasi specjaliści pomogą określić maturzystom, jaki kierunek studiów wybrać ze względu na swoje predyspozycje i zainteresowania. Strefa cudzoziemca to tzw. „punkt konsultacyjno-informacyjny”, prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim. Strefa chilloutu, to miejsce wypełnione pufami i leżakami, gdzie będzie można się zrelaksować.

O tym, jak się przygotować do matury, powiedzą przedstawiciele OKE z Krakowa a w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie Turniej o Puchar Rektora UMCS. Studenci zapraszają też na wycieczki po kampusie (przewodnicy w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim). (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here