Umowa podpisana

Zbigniew Jakubas może ruszać z budową Lubelskiej Akademii Futbolu. W ubiegłym tygodniu miasto wydzierżawiło spółce miliardera na 30 lat ponad 11 hektarów gruntu przy ulicy Krochmalnej i Przeskok, na których ma powstać centrum szkoleniowo-treningowe, będące bazą najlepszej szkółki piłkarskiej w Polsce.


Zgodnie z umową jeszcze w tym roku nad Bystrzycą mają powstać cztery boiska piłkarskie – wszystkie z systemem drenażu i zraszania, a dwa z nich z podgrzewaną płytą umożliwiającą grę w zimie. Na ich budowę spółka ma już pozwolenie. W dalszym etapie mają powstać trzy kolejne boiska, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią i pod namiotem oraz budynek samej Akademii, który pomieści małą halę sportową, pokoje dla zawodników, szatnie, siłownię, gabinet fizykoterapii i odnowy biologicznej oraz mały lokal gastronomiczny.

Obiekt ma mieć powierzchnię 6 tys. mkw i trzy kondygnacje. Zakończenie drugiego etapu inwestycji, pod którą najpierw miasto musi zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, planowane jest na jesień przyszłego roku. Na stworzenie LAF Zbigniew Jakubas deklaruje wyłożyć 50 mln zł.

Za wydzierżawiony teren LAF będzie płacić miastu miesięczny czynsz w wysokości 4,6 tys. zł netto. Jeśli spółka nie zrealizuje w terminie pierwszego etapu inwestycji będzie miała zapłacić 500 tys. zł kary umownej. Po wygaśnięciu umowy dzierżawy wszystkie obiekty mają przejść na własność miasta.

– Życzę inwestorowi powodzenia. Ten projekt to obiecująca perspektywa rozwoju piłki nożnej w Lublinie, ale również dopełnienie planowanego przez nas zagospodarowania terenów między ul. Dzierżawną a Krochmalną – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublin. – Przewidujemy trzy funkcje dla tego terenu: proponowaną przez pana Jakubasa Lubelską Akademię Futbolu, nowy stadion żużlowy i teren dla jazdy konnej.

Maksymilian Łuszcz, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here