Unia grała, Bizon strzelał

BIZON JELENIEC – UNIA BIAŁOPOLE 4:1 (3:1)


0:1 – Steciuk (14), 1:1 – Botwina (19), 2:1 – Gliniak (26), 3:1 – Osiak (30), 4:1 – Osiak (90).

UNIA: Skuczyński – M. Cor, Ślusarz, Piekaruk, K. Cor (77 Krasnowski), Domińczuk, Zdybel, Sz. Łukaszewski, Ostrowski (60 Sarzyński), Steciuk (69 J. Łukaszewski), Leśnicki.

Końcowy wynik spotkania nie odzwierciedla w pełni jego przebiegu. – Przegraliśmy 1:4 i ktoś, kto nie oglądał meczu, pewnie pomyśli sobie, że znów byliśmy zespołem do bicia. Tymczasem na boisku było zupełnie odwrotnie. Zagraliśmy dobrze, mieliśmy więcej stuprocentowych sytuacji strzeleckich od rywala, ale mimo to wracamy do Białopola bez punktów – mówił po ostatnim gwizdku sędziego trener gości, Robert Tarnowski.

Unia po pierwszym kwadransie powinna prowadzić różnicą dwóch goli. Świetną okazję zaprzepaścił jednak Szymon Łukaszewski. – Na szczęście Dawid Steciuk w drugiej sytuacji trafił do siatki i wyszliśmy na prowadzenie – relacjonuje szkoleniowiec zespołu z Białopola.

Kiedy wydawało się, że Unia może zdobyć kolejne gole, Bizon w ciągu 11 minut strzelił trzy bramki. – Brak na boisku Wojciecha Burecia, który trzyma naszą obronę, był aż nadto widoczny. Całą linię defensywną złożyłem z młodych graczy, mało doświadczonych i brak tej rutyny widać było przy straconych goli. Dwie bramki daliśmy sobie strzelić po stałych fragmentach gry, jedna to nieporozumienie bramkarza ze środkowym obrońcą – podkreśla Robert Tarnowski.

Mimo to, Unia dążyła do zmiany niekorzystnego wyniku. – W całym meczu naliczyłem aż siedem bardzo dobrych sytuacji, jakie stworzyliśmy pod bramką przeciwnika. Zmarnowali je Steciuk, Szymon Sarzyński i Łukaszewski. Tylu okazji nie wypracowaliśmy sobie w całej tej rundzie. Gdybyśmy je wykorzystali, odnieślibyśmy zwycięstwo. Z gry zespołu mogę być zadowolony, zbieramy potrzebne doświadczenie. Na pozycji środkowego defensywnego pomocnika zagrał dziś 17-letni Bartłomiej Domińczuk i spisał się naprawdę dobrze. Szukamy różnych rozwiązań na boisku, po to, by zbudować dobry zespół na nowy sezon – dodaje trener Tarnowski.

W następnym spotkaniu Unia Białopole będzie gościć Opolanina Opole Lubelskie. Początek meczu w niedzielę 23 maja o godz. 16.00. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here