Unia rozstała się z Hawrylukiem

Tomasz Hawryluk zakończył swoją półtoraroczną pracę w Unii Białopole. Pod jego wodzą zespół w sezonie 2019/2020 wygrał rywalizację w lidze okręgowej i awansował szczebel wyżej. Na czwartym froncie Unia, niestety, spisuje się słabo, zamyka tabelę grupy drugiej.

Klub Sportowy Unia Białopole poinformował, że nie przedłużył umowy z trenerem pierwszego zespołu, Tomaszem Hawrylukiem, która dobiegła końca 30 listopada. Było to raczej do przewidzenia, tym bardziej, że zespół z Białopola ma tylko czysto matematyczne szanse na utrzymanie się w czwartej lidze.

Hawryluk objął Unię wiosną 2019 roku, kiedy zespół był w rozsypce. Utrzymał drużynę w lidze okręgowej, a w kolejnym sezonie zajął z nią pierwsze miejsce. W całej rundzie jesiennej jego zespół nie doznał ani jednej porażki. Pandemia koronawirusa i zakończenie rozgrywek przed czasem spowodowało, że Unia bez gry w rundzie rewanżowej awansowała do czwartej ligi.

Kto zastąpi Hawryluka, dziś nie wiadomo. Nowego trenera Unia przedstawi jeszcze w grudniu br. Mało prawdopodobne jest, by drużynę przejął ktoś spoza chełmskiego regionu. Należy też pamiętać, że trener zespołu czwartej ligi musi legitymować się licencją UEFA A. Wszystko wskazuje na to, że rolą nowego szkoleniowca będzie budowa zespołu na nowy sezon 2021/2022. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here