Uniknęła śmierci, szuka domu

Gdy trafiła pod ich opiekę była w fatalnym stanie – potwornie wychudzona i z głębokimi ranami szyi. Chełmska Straż Ochrony Zwierząt zaopiekowała się nią i wyleczyła, a teraz szuka dla niej domu.

Już kolejny raz Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt przekazuje nam wieści o psie potraktowanym w bestialski sposób. Tym razem chodzi o Tigrę, bo takie imię nadali jej członkowie Stowarzyszenia.
– To około trzyletnia sunia, która trafiła pod naszą opiekę wraz z trzema szczeniakami. Była bardzo wychudzona i miała podcięte gardło. Została poddana leczeniu, sterylizacji i obecnie przebywa w psim hotelu – czytamy na stronie SChSOZ. – Tigra ma silny charakter, jest otwarta na naukę, bardzo kontaktowa. Najlepiej sprawdziłaby się w domu, gdzie miałaby ogrodzoną posesję do własnej dyspozycji. Dogaduje się z innymi psami.
Tigra jest odrobaczona, zabezpieczona przeciwko pasożytom zewnętrznym, a także wysterylizowana. Do nowego domu trafi zachipowana oraz z kompletem szczepień.
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety, wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy. W sprawie adopcji prosimy kontaktować się ze Stowarzyszeniem za pośrednictwem Facebooka. (mg)