Upominek za elektrośmieci

„Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce” – to nazwa zbiórki elektroodpadów, baterii i świetlówek organizowana w gminie Chełm. Odbiór odpadów jest bezpłatny, mogą ci go odebrać z domu, a do tego dostaniesz upominek.

Nie możemy pozbyć się ich w „tradycyjny” sposób, wyrzucając do zwykłego kosza na śmieci, ponieważ zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady niebezpieczne, a kara za takie postępowanie może wynieść nawet do 5000 zł. Akcja w ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce” odbywa się w związku z przypadającym 22 kwietnia dniem Ziemi.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie można przynosić na plac Szkoły Podstawowej w Stawie w dniach 8-12 kwietnia oraz 15 kwietnia w godzinach 9.00 -12.00. Elektrośmieci można też oddać 11 i 12 kwietnia w godzinach 9.00- 12.00 do jednego z punktów:  przy Urzędzie Gminy Chełm, w Okszowie przy bibliotece, w Zagrodzie przy świetlicy. Istnieje też możliwość bezpośredniego odbioru sprzętu z domu, po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 82 569 70 32 do 10 kwietnia.

Odbiór elektroodpadów w ramach akcji jest bezpłatny i w przypadku odpadów z firm, może zostać potwierdzony kartą przekazania odpadów. Dla wszystkich osób, które oddadzą elektroodpady, przewidziano upominek. (opr. mo)