Uratują Cora-Tex?

Na zaproszenie burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka i przewodniczącego rady miasta Janusza Rzepki 15 września w urzędzie miasta gościli przedstawiciele firmy Arlen. Spółka chce pomóc w ratowaniu upadającego Cora-Texu.

Do Krasnegostawu przyjechali: Aleksandra Kowalska – dyrektor ds. produkcji Arlen S.A., Andrzej Tabaczyński – prezes zarządu spółki oraz Marcin Kuhnke – prezes zarządu Arlen Tec. – Rozmowy dotyczyły uruchomienia produkcji odzieży wierzchniej na terenie Zakładu Odzieżowego Cora-Tex, który jest w stanie upadłości – dowiadujemy się w urzędzie miasta. Grupa tekstylna Arlen S.A. zrzesza liderów branży przemysłu tekstylno-odzieżowego w Polsce.

Istnienie spółki zostało zapoczątkowane w 1995 r. przez jej obecnego właściciela i prezesa. – Obecna struktura organizacyjna firmy umożliwia przeprowadzanie wszystkich niezbędnych procesów produkcyjnych i projektowanie oraz wytwarzanie zaawansowanej technicznie odzieży. Firma w swoich zakładach produkcyjnych zatrudnia najlepszych fachowców w branży tekstylnej – czytamy w komunikacie. Na razie spółka Arlen wydzierżawiła część zakładu i chce odbudować potencjał produkcyjny Cora-Teksu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here