Uroczyście na komendzie

Święto było okazją do wręczenie nagród i awansów

W piątek, 27 lipca, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku obchodzili swoje święto. Były życzenia, gratulacje oraz wręczenie awansów. W tym roku otrzymało je prawie 50 funkcjonariuszy.


Dokładnie 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku sejm ustanowił dzień 24 lipca Świętem Policji.

Policjanci ze Świdnika swoje święto dochodzili w ubiegły piątek, 27 lipca. Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji, insp. Grzegorz Hołub, komendant KPP w Świdniku, podziękował swoim podwładnym za zaangażowanie i codzienny trud wkładany w wypełnianie służbowych obowiązków. Podziękowania i życzenia policjantom złożyli również przybyli goście – władze miasta, powiatu, przedstawiciele pozostałych służb mundurowych oraz miejskich instytucji.

Święto było także okazją do wręczenia awansów. Odebrało je 48 funkcjonariuszy. Z kolei 15 mundurowych oraz jeden pracownik cywilny otrzymali nagrody motywacyjne przyznawane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Jeden z funkcjonariuszy odebrał także Srebrny Medal za wieloletnią służbę. Awans na stopień podinspektora kilka dni wcześniej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odebrał także zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku Sławomir Kwiatkowski. (w)