Urodzinowa niespodzianka

Na co dzień dzielą ich polityczne poglądy, ale kiedy cel jest zacny potrafią współpracować ponad podziałami

Radna powiatu świdnickiego Edyta Lipniowiecka skosztowała jednak tortu przygotowanego własnoręcznie przez wiceburmistrza Marcina Dmowskiego, który wylicytowała podczas tegorocznego finału WOŚP, ale postanowiła go przekazać na kolejną licytację, tym razem na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom. Wiceburmistrz postanowił sprawić radnej urodzinową niespodziankę i upiec dwa ciasta.


W styczniu podczas finału WOŚP w Świdniku radna Rady Powiatu Świdnickiego Edyta Lipniowiecka wylicytowała voucher na tort urodzinowy, który osobiście przygotuje wiceburmistrz Świdnika Marcin Dmowski. Radna zastrzegła wówczas, że chciałaby go otrzymać w kwietniu, kiedy obchodzi swoje urodzony. Jakiś czas temu wiceburmistrz zaproponował radnej, aby jej voucher zlicytować w szczytnym celu raz jeszcze, tym razem na rzecz świdnickiego Komitetu Pomocy SOS Solidarność, który pomaga przebywającym w naszym mieście uchodźcom z Ukrainy.

Radna bez chwili wahania przystała na tę propozycję. Okazało się jednak, że wiceburmistrz zrobił radnej niespodziankę. Dokładnie w dzień urodzin E. Lipniowieckiej, dostarczył jej wykonany przez siebie tort.

– Nie spodziewałam się tego. To był bardzo sympatyczny gest – przyznaje radna Lipniowiecka. – Tort smakował tak jak wyglądał, czyli bardzo dobrze.

Voucher na tort ostatecznie udało się sprzedać za 1 100 zł. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, taką samą kwotę wiceburmistrz przelał na konto komitetu SOS Solidarność.

– Teraz trzeba przejść do czynów i upiec kolejny tort. Tylko większy, bo pani Kasia, która wygrała tę licytację zadeklarowała, że nie chce tortu dla siebie, a zamierza oddać go pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, jako podziękowanie dla jego pracowników za pomoc uchodźcom – mówi wiceburmistrz. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here