Urodziny najstarszej mieszkanki gminy Siennica Różana

Najstarsza mieszkanka gminy Siennica Różana, Apolonia Wolska z Kozieńca, ukończyła 102 lata. Z okazji urodzin jubilatka odbierała gratulacje i życzenia, nie tylko od najbliższych i przyjaciół, ale również od przedstawicieli władz samorządowych.

Jubilatkę odwiedzili m.in. wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura i prezes gminnego oddziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Julian Mazurek.

– Gdy dwa lata temu gościliśmy na setnych urodzinach pani Apolonii, obiecaliśmy, że będziemy ją odwiedzać także z okazji kolejnych rocznic. Wówczas jubileusz był nadzwyczaj okazały, a teraz, choć bez medali i gratulacji od przedstawicieli najwyższych władz państwowych, chętnie się spotykamy. Mimo swojego wieku pani Apolonia jest osobą bardzo radosną i ciepłą, dobrze pamiętającą i opowiadającą o dawnych czasach – mówi wójt Leszek Proskura.

Apolonia Wolska urodziła się 4 lipca 1919 roku. W czasie II wojny światowej działała w ruchu oporu, pełniąc rolę sanitariuszki. Po szkoleniu, które przeszła w Warszawie, wróciła w rodzinne strony, gdzie nowymi umiejętnościami i wiedzą dzieliła się z innymi partyzantami.

Pani Apolonia jest nie tylko najstarszą, ale również jedyną mieszkanką gminy Siennica Różana, która przeżyła co najmniej 100 lat. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here