Ursus po drodze z WSK-ą

Urząd Miasta Świdnik chce współpracować z lubelskim Ursusem nad wskrzeszeniem motocyklowej marki WSK. Obie strony podpisały list intencyjny w tej sprawie.


– Pracując na reaktywacją marki WSK, szukaliśmy partnerów, którzy mogliby pomóc nam w tym przedsięwzięciu. Ursus wydaje się doskonałym partnerem. Jest najbliższej zlokalizowany i ma odpowiednie doświadczenie, także w reaktywacji polskiej marki w postaci samego Ursusa. Od początku zależało nam też na tym, żeby to przedsięwzięcie było realizowane na terenie Lubelszczyzny. Dzięki deklaracji Ursusa jest to prawdopodobne – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
Ursus zadeklarował, że na potrzeby WSK-i udostępni swoją bazę produkcyjną. Będzie służyć też pomocą w opracowaniu projektu motocykla, w badaniach i rozwoju, bo dysponuje pełnym zakresem urządzeń przy użyciu, których można przebadać i homologować taki motocykl.
– Mają duże doświadczenie w tym zakresie, zatem byłaby to dla nas znacząca pomoc – dodaje Piotrowicz.
Prezes Ursusa Karol Zarajczyk w rozmowie z portalem Money.pl powiedział, że odświeżoną „wueskę” widziałby jako maszynę nawiązującą do dawnych, kultowych modeli, a gdyby jeszcze wyposażyć taki motocykl w silnik elektryczny, byłoby to ciekawe zderzenie kilku epok – uważa prezes Zarajczyk. (w)