Ursus ma nowego prezesa

Arkadiusz Miętkiewicz od lipca 2015 do marca tego roku był dyrektorem zarządzającym i wiceprezesem Zarządu British Automotive Polska S.A., generalnego importera marek jaguar land rover w Polsce oraz AML Polska Sp. z o.o. – „Direct Dealera” marki aston martin

Tomasz Zadroga nie jest już prezesem Ursusa. We wtorek, zaledwie po pół roku sprawowania funkcji, zrezygnował, tłumacząc decyzję powodami osobistymi, uniemożliwiającymi dalsze wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Nowym prezesem lubelskiej firmy został Arkadiusz Miętkiewicz.


Zadroga pełnił funkcję prezesa Ursusa od grudnia 2018 roku. Nie żegna się z firmą, będzie pełnić w niej rolę doradcy.

Arkadiusz Miętkiewicz, który został nowym prezesem, z branżą motoryzacyjną związany jest od ponad 25 lat. Był prezesem Iberia Motor Company S.A., generalnego importera marki SEAT w Polsce, w której zaczynał od stanowiska asystenta sieci dilerskiej.

Ostatnio, od lipca 2015 do marca tego roku, był dyrektorem zarządzającym i wiceprezesem Zarządu British Automotive Polska S.A., generalnego importera marek Jaguar Land Rover oraz firmy AML Polska Sp. z o.o. – „Direct Dealera” sprzedającej nad Wisłą samochody Aston Martin.

Po dokonaniu zmian w składzie zarządu URSUS S.A. od dnia 10 lipca oprócz Arkadiusza Miętkiewicza, znajduje się także Michał Nidzgorski, dotychczasowy wiceprezes zarządu.
KB

Sylwetka

Arkadiusz Miętkiewicz ma 50 lat. Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Handlu Zagranicznego (1988 – 1993). Od 1993 do 2015 związany byt z Iberia Motor Company S.A., generalnym importerem marki SEAT w Polsce (od asystenta sieci dilerskiej do dyrektora generalnego i prezesa zarządu). Od lipca 2015 do marca 2019 był dyrektorem zarządzający i wiceprezesem Zarządu British Automotive Polska S.A., generalnego importera marek Jaguar I Land Rover w Polsce oraz AML Polska Sp. z o.o. „Direct Dealera” importera marki Aston Martin. Był członkiem licznych rad nadzorczych, m.in. wymienionych spółek, jak również związanych z Sixt Rent a Car (franczyza w Polsce), czy Harley Davidson (Generalny Importer w Polsce).