Ursus rozpycha się na rynku

Ciągniki Ursus serii „C” podbijają polski rynek – donosi agencja informacyjna Martin&Jacob, zajmująca się badaniem rynku agrarnego.
Przede wszystkim chodzi o model C-380, który był najczęściej rejestrowanym ciągnikiem w Polsce w lipcu i sierpniu tego roku. Trzy miesiące po premierze lubelski traktor znalazł się na trzecim miejscu wśród najczęściej kupowanych ciągników.
– Rodzina ciągników serii „C” to legenda polskiej wsi i flagowy produkt Ursusa. Obecnie znajdują się wśród najlepiej sprzedających się modeli z naszej oferty. Spełniają wszystkie oczekiwania nowoczesnego gospodarstwa rolnego, posiadają konkurencyjne parametry techniczne i kosztowe – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A. Model C-380 został nagrodzony w br. godłem „Teraz Polska”.

W spółce podkreślają, że jest to niezwykle udany rok. Sprzedaż nowych ciągników skoczyła w górę o połowę, zwiększając udział w rynku do 7,2 procenta. Ursus jako jedyny w dziesiątce największych producentów odnotował wzrost zarejestrowanych ciągników. Przy aktualnym trendzie spółka planuje podwojenie udziału w rynku do końca przyszłego roku.BCH