Urwiesz miskę na Kuronia

Zapadnięta jezdni na ulicy Kuronia

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy niepokojący sygnał o zapadniętej nawierzchni jezdni ul. Jacka Kuronia na lubelskiej Kalinowszczyźnie. Chodzi o miejsce, gdzie do głównego ciągu osiedlowej uliczki włącza się droga wewnętrzna prowadząca z parkingu sklepu sieci „Lidl”.


Zapadnięty fragment asfaltu obejmuje całą szerokość pasa wyjazdowego spod marketu oraz fragment pasa wjazdowego. Obniżenie nawierzchni sięga kilkudziesięciu centymetrów. – Ta droga jest uszkodzona w tym miejscu od dawna, ale ostatnio wgłębienie jest dwa razy większe i teraz nawet ostrożny przejazd może spowodować uszkodzenie auta – denerwuje się pan Marian.

Opisana przez czytelnika usterka dotyczy fragmentu drogi znajdującego się już w miejskim pasie drogowym ul. Kuronia. Nie podlega więc pod zarząd sieci handlowej, ale Zarządu Dróg i Mostów. Miejscy urzędnicy potwierdzają powstałe uszkodzenie i obiecują jego naprawę. – Niezbędne naprawy na ul. Kuronia zostaną wykonane do końca listopada – zapowiada Grzegorz Jędrek z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Pozostaje pytanie, co spowodowało taką usterkę na wybudowanej zaledwie kilka lat temu ulicy. Czy jest ona spowodowana uszkodzeniem kanału burzowego lub sanitarnego? Tego na ten moment nie udało się jeszcze ustalić. – Przyczyna usterki jest w dalszym ciągu ustalana – informuje Grzegorz Jędrek.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here