Urząd na dzwonek

Po tym, jak z powodu Covid-19 zmarli dwaj mieszkańcy gminy Kamień – ojciec i syn – urzędnicy postanowili jednak przymknąć drzwi urzędu dla petentów. Przyjmowanie interesantów jest ograniczone.

W niektórych urzędach gmin, ale też w chełmskim magistracie, już ponad miesiąc temu ograniczono obsługę bezpośrednią petentów w związku z rosnącą liczbą przypadków Covid-19. W Urzędzie Gminy Kamień takich planów nie mieli. Podczas zwołanego 22 października br. zebrania urzędnicy zdecydowali, że na biurkach pojawią się pleksi, ale poza tym nic się nie zmieni w przyjmowaniu petentów.

W kolejnych dniach gminą wstrząsnęła informacja o śmierci jednego z mieszkańców gminy Kamień, a wkrótce potem o śmierci jego syna. Ta ogromna tragedia zelektryzowała wszystkich w okolicy. Wkrótce potem urzędnicy na kolejnym zebraniu postanowili jednak ograniczyć bezpośrednią obsługę petentów.

Od 3 listopada br., aby załatwić sprawę w Urzędzie Gminy Kamień należy najpierw zadzwonić do urzędników i uzgodnić z nimi cel i termin wizyty oraz sposób załatwienia formalności. W komunikacie wydanym przez Dariusza Stockiego, wójta gminy Kamień, jest też informacja, że „przy wejściu głównym do urzędu gminy zamontowany jest dzwonek, którym prosimy o potwierdzenie swojego przybycia do urzędu”. Urząd otwarty jest w godz. 7.10-15.10, a w środę od 8.00 do 16.00. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here