Urządzą dzieciom pokoje

Udało się! Ponad 70 tys. zł zebrało działające przy Domu Dziecka w Krasnymstawie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Tęcza” na spełnienie marzeń wychowanków, mianowicie urządzenie ich pokoi, wyposażenie pomieszczeń w nowiutkie meble. To więcej, niż się spodziewano.

Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Tęcza”, które działa przy Domu Dziecka w Krasnymstawie, na portalu zrzutka.pl ogłosiło zbiórkę pieniędzy na urządzenie pokoi dla wychowanków placówki. Celem było zebranie 60 000 zł.

Dom Dziecka w Krasnymstawie od lat opiekuje się dziećmi osieroconymi, porzuconymi i pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych. Mieszka w nim 53 wychowanków w wieku od 5. do 20. roku życia, pochodzących z terenu powiatu krasnostawskiego, ale także z innych zakątków kraju. Dzieci wymagają specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej, psychiatrycznej i pedagogicznej. Są wśród nich również dzieci niepełnosprawne. Placówka dokłada wszelkiej troski, aby zapewnić dzieciom chorym i z różnymi zaburzeniami, jak najlepszą pomoc i wsparcie. Stara się stworzyć im namiastkę domu i spełniać marzenia, rozwijać talenty oraz pasje.

Jednym z marzeń dzieci było urządzenie pokoi na miarę ich potrzeb rozwojowych, aby mogły poczuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. Dotychczasowe pomieszczenia są wyposażone w stare, blisko 15-letnie meble, których naprawa, czy odświeżenie nie ma najmniejszego sensu.

Zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl początkowo szła dość opornie, ale w ostatnich dniach jej trwania odnotowywano wpłatę za wpłatą. Kwoty były różne, ale od kilkunastu złotych do 2 000 zł. W sumie na zbiórkę odpowiedziało aż 1 900 osób. Udało się zebrać aż 71 181 zł, a to oznacza, że w niedługim czasie pokoje dzieci zmienią się nie do poznania. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here