Urzędnikom wygodniej, interesantom przyjemniej

W Dorohusku trwa remont budynku urzędu gminy. Po latach pracownicy i interesanci doczekają się godnych warunków do pracy i załatwiania urzędowych spraw. Gmina pozyskała też pieniądze na dokończenie Cytrynki.

Budynek urzędu w Dorohusku kilka lat temu był remontowany z zewnątrz. Wymieniono dach, okna i ocieplono ściany. W tym roku zabrano się za wnętrze. – Chcieliśmy zrobić remont systemem gospodarczym, własnymi siłami, ale okazało się, że stan budynku i instalacji był fatalny – mówi Wojciech Sawa, wójt Dorohuska.
Gmina zabezpieczyła 250 tys. zł na prace. Za pieniądze położone zostaną nowe instalacje, wymienione zostaną podłogi, drzwi wewnętrzne. Powstanie nowa wentylacja. Wyremontowane zostaną łazienki a jedna z nich zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
– Staramy się prowadzić remont tak, aby nie przeszkadzał interesantom – mówi wójt. – Urzędnicy przenoszą się na czas remontów swoich pomieszczeń do innych pokoi.
Remont ma zakończyć się we wrześniu.
Gmina pozyskała też 300 tys. zł na dokończenie remontu tzw. Cytrynki, w której mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy. Za pieniądze dokończone zostanie i wyposażone nowe skrzydło oraz poddasze budynku. Zainstalowana zostanie także winda. (bf)