Urzekające miejsca, wyjątkowe chwile  

Organizatorzy i laureaci konkursu

O tym, że takich zakątków nie brakuje w powiecie świdnickim, można przekonać się, oglądając wystawę prac nadesłanych na I Konkurs Fotograficzno-Filmowy pn. „Powiat Świdnicki w kadrze”, który z okazji 20-lecia powstania powiatu świdnickiego, zorganizowało starostwo i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku.

Jego rozstrzygnięcie, połączone z wernisażem konkursowych prac, odbyło się w ubiegły wtorek w MPBP w Świdniku. Do konkursu zgłosiło się 21 artystów-amatorów, którzy zgłosili 59 zdjęć oraz jeden film. Prace oceniała komisja w składzie: Tomasz Filipiuk i Jacek Gański – przedstawiciele organizatorów konkursu oraz Mariusz Kiryła,  artysta i fotografik.

W kategorii „Najlepsze zdjęcie” pierwsze miejsce zdobył Wojciech Grabowski, drugie Grzegorz Król, a trzecie Zbigniew Wiechnik. Ponadto jury przyznało wyróżnienia: Karolinie Smolińskiej, Arkadiuszowi Jurkowi i Dawidowi Smalcowi. Wyróżnienie otrzymała również Karyna Raberts za film pt. „60 sekund Powiatu Świdnickiego”.

– Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Potwierdziliście swoimi pracami opinię o tym, jak piękny jest nasz powiat. Mam nadzieję, że po pierwszej będą też kolejne edycje tego wydarzenia – mówił starosta Łukasz Reszka, ogłaszając wyniki konkursu.

Zwycięzcy otrzymali vouchery na zakupy sprzętu elektronicznego i książek o wartości odpowiednio 600, 400 i 300 złotych, a wyróżnieni na 200 zł. JN