„Usarz” rusza na odsiecz

8 września z Krzesimowa po raz kolejny wystartuje Rajd Odsieczy Wiedeńskiej. W ten wyjątkowy sposób świdniccy (i nie tylko) motocykliści upamiętnią 335. rocznicę historycznego zwycięstwa wojsk króla Jana III Sobieskiego nad imperium osmańskim.


– W tym roku rajd odbędzie się po raz trzeci. To impreza otwarta. Do wspólnego uczczenia rocznicy odsieczy wiedeńskiej zapraszamy wszystkich chętnych motocyklistów. Zazwyczaj są to motocykliści z Lubelszczyzny, ale nie tylko z naszego klubu. Klubowicze to zazwyczaj połowa uczestników wyprawy – mówi Bartłomiej Pejo, prezes Świdnickiego Klubu Motocyklowego „Usarz”, który organizuje rajd.

Motocykliści wyruszą 8 września tradycyjnie z Krzesimowa – miejsca, które było jednym z punktów zbiórki polskich sił przed wyprawą wiedeńską. Trasa rajdu będzie biegła szlakiem Jana III Sobieskiego przez Tarnowskie Góry i Czechy. Punktem docelowym będzie polski kościół na wzgórzu Kahlenberg, pod Wiedniem, skąd Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami.

Ci, którzy chcieliby wyruszyć z „Usarzem”, mają jeszcze szansę. Zapisy są prowadzone do początku września. Szczegóły i dodatkowe informacje na stronie „Usarza” na Facebooku pod adresem e-mail: rajd@usarz.pl oraz nr tel. 608 364 305. (w)