Ustrzelił drugie miejsce

Sekcja Strzelecka Chełmskiej Fabryki Sportu zakończyła zmagania w zawodach z cyklu Pucharu Polski IPSC 2021. W ostatnim meczu w tym sezonie sekcję reprezentował Kamil Mirzwa, który zdobył drugie miejsce w tzw. klasie produkcyjnej.

– Jest to moje największe dotychczasowe osiągniecie w sporcie strzeleckim, nigdy jeszcze nie stałem na drugim miejscu podium w zawodach Pucharu Polski – mówi Kamil Mirzwa.

Po sześciu rundach zawodów rankingowych i podsumowaniu wyników, Mirzwa zajął czwarte miejsce w Polsce (na 159 zawodników!). Zdobył 351,75 pkt., do trzeciego miejsca stracił tylko 1,6 pkt! Inny reprezentant Chełmskiej Sekcji Strzeleckiej Fabryki Sportu Kamil Jakóbczak, sklasyfikowany został na 8 miejscu w Polsce w klasie Production Optics (na 30 zawodników).

Sekcja zanotowała również dobre wyniki na mistrzostwach Polski w pistolecie IPSC POLISH OPEN 2021, jakie odbyły się na strzelnicy Shooting-Academy w okolicach Łodzi. Kamil Jakóbczak w klasie Production Optics zajął 4. miejsce na 22 zawodników, a Kamil Mirzwa – piąte w klasie Production na 89 zawodników. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy z wielu krajów, m.in. aktualny mistrz świata Ben Stoeger z USA, który startował w klasie Production. (k)