Ustrzelił medale

Miłosz Drozda z Dragona Chełm zdobył dwa medale podczas ogólnopolskich mistrzostw LOK juniorów i seniorów w strzelectwie. Zawody odbyły się w Tarnowie.


Były to dość istotne zawody ze względów szkoleniowych. Trzy grupy wiekowe niemal jednocześnie przygotowują się do swoich mistrzostw (mistrzostwa Polski juniorów, juniorów młodszych oraz międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików). Dlatego też organizator zawodów w Tarnowie podjął decyzję by połączyć wszystkie trzy grupy wiekowe w jedną.

Oczywiście sprawiło to, że dla młodszych konkurowanie ze starszymi kolegami było trudne, jednak ze szkoleniowego punktu widzenia było to dobre doświadczenie. Najlepszymi wynikami pochwalić się może Miłosz Drozda (junior), który zdobył srebrny medal w karabinie dowolnym trzy postawy 3×20 strzałów oraz brąz w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc. Dosłownie paru punktów zabrakło mu do podium w karabinie pneumatycznym – w tej konkurencji był czwarty.

Konsekwentnie za nim meldował się Damian Siedlecki (junior), który w karabinie trzy postawy oraz pneumatycznym był ósmy, w dowolnym – dziewiąty. Uparcie deptał mu po piętach Bartosz Kaczorowski (młodzik): trzy postawy – miejsce dziewiąte, dowolny – dziesiąte. Jedynie start w pneumatycznym nieco mu nie poszedł – tu był szesnasty. Drugi z młodzików – Jakub Mojski – w karabinie pneumatycznym zajął miejsce dwudzieste pierwsze.

Dwaj juniorzy młodsi – Igor Czechowski oraz Dominik Myszura – zajęli odpowiednio czternaste i szesnaste miejsce w karabinie dowolnym, oraz czternaste i trzynaste miejsce w karabinie pneumatycznym. Tutaj warto wspomnieć, że obaj konkurencję karabinu dowolnego strzelali po raz pierwszy. Ostatecznie, Dragon Chełm w klasyfikacji klubowej zajął dziewiąte miejsce na trzydzieści drużyn. W rankingu województw, lubelskie zajęło piąte miejsce. (k)