Utalentowani piłkarze z Krasnegostawu

19 listopada młodzi piłkarze Motoru Lublin uzyskali awans do Centralnej Ligi Juniorów i na wiosnę zmierzą się z takimi drużynami Wisła Kraków, Korona Kielce czy też Karpaty Krosno. W zespole mistrza województwa lubelskiego występuje dwóch krasnostawian, wychowanków UKS Jedynka Krasnystaw: Michael Kukulski i Kornel Piwko.


Kornel Piwko to środkowy obrońca. Przeszedł do Motoru Lublin z BKS Lublin, gdzie występował 3 lata i wspólnie z drużyną miał okazję świętować mistrzostwo województwa lubelskiego i dwa razy wice mistrzostwo. Wcześniej uczył się futbolu w Jedynce Krasnystaw. – Centralna Liga Juniorów była moim celem i wszystko było temu podporządkowane – mówi Nowemu Tygodniowi Kornel.

– Cieszę się, że się udało, choć było kilka momentów bardzo trudnych. Motor ma jednak charakter i zawsze gra do końca. Jest to ogromne wyróżnienie i zaszczyt grać w takim klubie. Teraz czeka nas okres zimowy ciężkiej pracy, żeby na wiosnę grać o jak najwyższa lokatę – dodaje. W drodze do CLJ Motor Lublin rozegrał 16 meczy – żadnego z nich nie przegrał, Kornel Piwko zagrał we wszystkich spotkaniach, w 15. wyszedł w pierwszym składzie. Michael Kukulski jest z kolei napastnikiem, to jego drugi sezon w Motorze.

Michael jest uczniem II LO w Krasnymstawie i musi godzić naukę z dojazdami do Lublina na treningi. W drodze do CLJ Kukulski strzelił 5 bramek. Gratulujemy chłopcom i życzymy im dalszych sukcesów. Warto wspomnieć, że najbardziej zacięte mecze Motor rozegrał z Hetmanem Zamość, w którym najlepszym zawodnikiem jest bramkarz Krzysztof Janiak, również wychowanek Jedynki Krasnystaw. (kg)