Utalentowany doktor z Krasnegostawu

Dr nauk medycznych Leszek Janeczek odkrył przez mieszkańcami kolejny talent, tym razem fotograficzny.

Leszek Janeczek dał się już poznać jako lokalny samorządowiec (jest powiatowym radnym), inicjator stworzenia krasnostawskiej kapsuły czasu, a także historyk (jego wykładów można posłuchać podczas spotkań organizowanych w Muzeum). Ostatnio dr Janeczek zdradził kolejny talent. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbył się wernisaż jego fotografii.

Wystawa nosi tytuł „Kochajmy Krasnystaw – miasto jabłonkowe” i składa się na nią ponad 200 fotografii pokazujących współczesny Krasnystaw i jego najbliższe okolice. – Autor z właściwym sobie wyczuciem pokazał miasto w różnych porach roku, zwrócił uwagę na architekturę, piękno przyrody nie unikając przy tym kadrów dotyczących życia społecznego w postaci różnego rodzaju uroczystości – opowiada Artur Borzęcki, dyrektor MBP w Krasnymstawie.

– Jako pasjonat lokalnej historii dr Janeczek pokazał Krasnystaw w jego niepowtarzalnej postaci, odróżniającej go od innych miast zachęcając w ten sposób odbiorców, by zgodnie z tytułem kochali Krasnystaw – dodaje. Na wernisażu pojawili się m.in. starosta Andrzej Leńczuk, przewodniczący rady powiatu Marek Nowosadzki oraz reprezentujący urząd miasta Krasnystaw Radosław Dąbrowski. Ekspozycję można oglądać w galerii biblioteki do końca czerwca. (k)