Utrudnienia na Nałęczowskiej

Trwa remont 700-metrowego odcinka Nałęczowskiej od skrzyżowania z Gnieźnieńską do posesji numer 58. W tym tygodniu kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.
– 1 czerwca (poniedziałek) i 2 czerwca (wtorek) na terenie inwestycji obowiązywać będzie zawężenie jezdni o jeden pas ruchu. Ruch będzie się odbywał wahadłowo drugą stroną ulicy – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.


Dużo trudniejsza, z punktu widzenia kierowców, sytuacja będzie panować w sobotę, 6 czerwca, gdy Nałęczowska zostanie zamknięta na odcinku od Gnieźnieńskiej do posesji numer 58. – Objazdy podczas zamknięcia ulicy dla obu kierunków wyznaczone będą ulicami Gnieźnieńską, Wojciechowską i Morwową – tłumaczy Jędrek. W pozostałe dni ruch ma się odbywać przy „miejscowych zawężeniach”.

Remont 700-metrowego odcinka Nałęczowskiej ruszył tydzień temu. Chodzi o fragment od skrzyżowania z ul. Gnieźnieńską do posesji numer 58. Jest ona położona mniej więcej w połowie drogi od skrzyżowania Nałęczowskiej z Gnieźnieńską do skrzyżowania Nałęczowskiej z aleją Tadeusza Mazowieckiego. – Planowana jest wymiana nawierzchni jezdni w warstwie wyrównawczej i warstwie ścieralnej, a także m.in. krawężników i remont chodników– wylicza G. Jędrek. Roboty mają się zakończyć przed końcem czerwca.

Na wykonanie remontu miasto zamierzało wydać maksymalnie 900 tysięcy złotych brutto. Najmniej, bo około 640 tysięcy złotych, zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa i właśnie ta firma zwyciężyła. – Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia kryteriów oceny ofert – czytamy w uzasadnieniu decyzji wydanej przez Zarząd Dróg i Mostów.

Grzegorz Rekiel