Uwaga, kierowcy! Dzieci na przejściach

W ciągu dwóch dni doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Za każdym razem ofiarą nieuważnych kierowców padły dzieci. Jeden ze sprawców zbiegł.

We wtorek (23 października) po godz. 19 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na Placu Tysiąclecia Państwa Polskiego.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki opel, 33-letnia mieszkanka gminy Ruda Huta, potrąciła znajdującego się na przejściu dla pieszych 14-letniego mieszkańca Chełma – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Nastolatek z urazem kolana trafił do szpitala, a przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa.

Dzień później, w środę (24 października) po godz. 8 rano doszło do kolejnego potrącenia dziecka na pasach. Tym razem w Okszowie, niedaleko szkoły. Świadkowie zdarzenia mówią, że kierowca zatrzymał się zaraz po zdarzeniu, zabrał z drogi rozbite lusterko, wsiadł do auta i uciekł. Na miejsce wezwano pogotowie i policję. Mundurowi zabezpieczyli nagranie z monitoringu z budynku szkoły. Dziecku (9 lat) na szczęście nic poważnego się nie stało, z urazem ręki zostało pod opieką dziadka.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia oraz ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here