Uwaga, ważne zmiany

USC działa teraz w nowoczesnym biurowcu przy ul. Spokojnej 2

Urząd Stanu Cywilnego przeniósł się do nowej siedziby przy ul. Spokojnej 2, a na ul. Dolnej Panny Marii wprowadzono nową organizację ruchu – to niedawne zmiany, o których powinni pamiętać mieszkańcy Lublina.


– Urząd Stanu Cywilnego przenosi się ze starego budynku przy ul. Leszczyńskiego 20 do nowego biurowca. Od czwartku (30 kwietnia) mieszkańcy zgłoszą urodzenie dziecka oraz sporządzą akt zgonu w nowej siedzibie USC przy ul. Spokojnej 2 – poinformowała w ubiegłym tygodniu Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Przypomnijmy, że mimo wyłączenia obsługi bezpośredniej w Urzędzie Miasta Lublin, niektóre sprawy są załatwiane osobiście. Należą do nich zgłoszenie urodzenia dziecka oraz sporządzenie aktu zgonu. Obsługa pozostałych spraw nadal odbywa się w „sposób pośredni”, czyli drogą elektroniczną, korespondencyjnie lub za pośrednictwem urny. Dodatkowa urna stanęła właśnie w nowej siedzibie USC przy Spokojnej.

To nie jedyne zmiany, które odczują mieszkańcy Lublina. Zmiany, choć zupełnie innego typu wprowadzono na ulicy Dolnej Panny Marii, gdzie na kilkusetmetrowym odcinku wprowadzono ruch jednokierunkowy. Chodzi o fragment od skrzyżowania z ulicą Szerwentke do skrzyżowania z ulicą Górną. Na tym odcinku nie możemy pojechać „pod górę”, czyli w kierunku ulicy Gabriela Narutowicza.

Zmiana ta nie dotyczy rowerzystów, którzy mają do dyspozycji tzw. kontrpas. Niedaleko wjazdu w Dolną Panny Marii od ul. Narutowicza pojawił się znak „strefa zamieszkania”, co oznacza, że piesi mogą się tam poruszać całą szerokością jezdni. GR