Uwaga, zboczeniec

Siwowłosy mężczyzna miał zaczepiać młode dziewczyny i wciągać je do auta, a wszystko w biały dzień i w centrum miasta – poinformowali świdniccy internauci. Policja nie potwierdza, aby dostała zgłoszenie w tej sprawie, ale zachęca do reagowania na podobne przypadki.


„Uwaga na zboczeńca! Czerwony volkswagen golf 3 o numerach LSW (tu nr rejestracyjny), siwy gościu w okularach (…), Ostatnio widziany 7 sierpnia 2018 koło sądu po godz. 13” – ostrzegł jeden z użytkowników portalu Spotted: Świdnik Nowy na Facebooku. Mężczyzna miał zaczepiać młode dziewczyny, łapać je za rękę i próbować wciągnąć do auta.

Wiadomość zelektryzowała użytkowników Facebooka: doczekała się ponad 220 udostępnień i kilkudziesięciu komentarzy.

Do świdnickiej policji żadne oficjalne zgłoszenie w tej sprawie nie dotarło, ale mundurowi zachęcają do informowania o takich sytuacjach.

– Gdybyśmy otrzymali taki sygnał, na miejsce na pewno pojechałby patrol, który wylegitymowałby i rozpytał takiego delikwenta. Dziwi mnie to, że osoby wolą o takich sytuacjach pisać na portalu niż zgłaszać je na policję. Gdyby faktycznie doszło do tego, że ktoś kogoś wciąga do samochodu, to poważna sprawa. Apelujemy do mieszkańców, aby zgłaszali podobne przypadki. To podstawa, abyśmy mogli wszcząć postępowanie – mówi asp. Elwira Domaradzka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. (w)